сабота, 6. март 2021. Вести денес: 92
home Познати

„50% на мама, 50% на тато“-македонската пејачка која се породи пред две недели објави прва фотографија од ќерка си со уникатно име (ФОТО)

„50% на мама, 50% на тато“-македонската пејачка која се породи пред две недели објави прва фотографија од ќерка си со уникатно име (ФОТО)

Познатата македонска пејачка Нина Јанева која се породи пред само две недели сподели фотографија на социјалните мрежи од новороденото бебе.

На фотографијата се гледа ќеркичката на пејачката облечена во бебешка облека на која пишува „50% mommy, 50% daddy, 100% amazing“.

Инаку пред да се породи пејачката во јавноста го откри и уникатното име кое и го даде на ќерка си, а тоа  е Арија.

Ова име потекува од серијата „Игра на тронови“, а ликот во серијата со ова име им бил омилен на двајцата родители за кого ова е прво нивно дете.

Најнови вести

Коронавирус