петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 167
home Познати

40 дена по смртта на Шабан неговата сопруга донесе важна одлука

40 дена по смртта на Шабан неговата сопруга донесе важна одлука

Четириесет дена по смртта на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, неговата сопруга која е сеуште скршена од болка, се реши на драстичен чекор.

Таа донела одлука да замине некој период во странство, за да не биде во Србија каде ја болат спомените, и да се одмори од се.

Се одлучила да се тргне од јавноста и да тагува сама со себе за својот сопруг.

Инаку, тој почина на враќање од настап во германија, кога пијан возач удри во возилото.

Коронавирус