сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 111
home Познати

40 дена без неа: Семејството се потсети на Исидора, но фотографијата со роденденска торта на нејзиниот син многумина расплаче

40 дена без неа: Семејството се потсети на Исидора, но фотографијата со роденденска торта на нејзиниот син многумина расплаче

Легендарната писателка Исидора Бјелица почина на пети август минатиот месец по тешката борба со ракот.

Веста за нејзината смрт растажи многумина нејзини читатели и фанови, но најмногу нејзините најблиски- син и ќерка.

Сопругот и двете деца денеска го одбележаа четириесеттиот ден без нивната мајка, сопруга и писателка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lav Grigorije Pajkic (@lavpajkic) on

По тој повод нејзиниот син објави фотографија со својата мајка како дува свеќички во детството.

Нема сомневање дека ова му е еден од омилените родендени на нејзиниот син Лав кој на фотографијата е со широка насмевка на себе, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lav Grigorije Pajkic (@lavpajkic) on

Најнови вести

Коронавирус