сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 54
home Познати

14 – годишниот син на Вилијам Леви доживеа тешка несреќа

14 – годишниот син на Вилијам Леви доживеа тешка несреќа

14 – годишниот син на латиноамериканскиот актер Вилијам Леви и неговата сопруга Елизабет Гутиерес доживеал тешка несреќа кога ја изгубил контролата на голф возилото и се превртел.

Како што пишуваат мексиканските медиуми, несреќата се случила во недела.

„Се здоби со тешки повреди на коленото, па мораше со хеликоптер да биде префрлен во болница. Со него беа уште две девојчиња, а брзата помош веднаш ги пренесе во болница“, изјави заменикот на шерифската канцеларија во Броуард.

View this post on Instagram

Gracias a todos que sin conocernos oran por nuestro hijo Christopher como familia.. Que Dios sane a Christopher y los demás muchachos completo y rápidamente. Con Dios todo es posible y el protege a sus siervos que le claman. Christopher es un niño de Fe. Sabemos que Dios estuvo ahí con el y los demás niños y no tenemos más que palabras de gratitud a Dios que nunca nos falla!! Que El sane a Christopher para que pueda seguir siendo una luz brillante en el campo de béisbol y en todas las áreas de la vida. Cada vez que Christopher brilla en el campo, le da gracias a Dios y lo honra e inspira a otros a hacer el bien y tener fe en Dios de la manera que el lo hace. Es un líder! Que siempre tenga la sabiduría para usar las bendiciones de Dios para bendecir a otros. Amén!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

A post shared by William Levy / Actor Producer (@willevy) on

Момчето моментално е во болница во Флорида каде чека операција.

„Мојот син е тажен за тоа што се случи. Тој е многу загрижен за враќањето на училиште и враќањето на бејзбол теренот. Потребна му е голема поддршка во моментов. Многу се молиме за неговото брзо закрепнување и да биде што е можно побрзо “, изјави актерот Вилијам Леви, кој откри дека веќе три ноќи не може да заспие од грижа.

Коронавирус