петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Музика

ЗВУЧИ ПРЕКРАСНО: Јапонски оперски пејач со изведба на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

ЗВУЧИ ПРЕКРАСНО: Јапонски оперски пејач со изведба на „Македонско девојче“  (ВИДЕО)

Директно од Токио! Мојот драг пријател и колега Казухиро Котецу, голем пријател на Македонија, објави македонскиот оперски пејач Благој Нацоски.

Тој преку видеото што го постира на Фејсбук сподели изведба на јапонскиот оперски пејач и неговата изведба на познатата македонска песна „Македонско девојче“ на починатиот македонски пејач Јонче Христовски.

Коронавирус