сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 61
home Музика

ЗЕМЈОТРЕС ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Продукцијата официјално одлучи – Цеца доаѓа на местото на Карлеуша во жирито!

ЗЕМЈОТРЕС ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Продукцијата официјално одлучи – Цеца доаѓа на местото на Карлеуша во жирито!

Цеца Ражнатовиќ е нов член на жирито на Ѕвездите на Гранд, додека Јелена Карлеуша повеќе нема да биде дел од споменатото натпреварување.

Соопштението на Гранд продукцијата го пренесуваме во целост.

„Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започнува на 18 септември, а учесниците и гледачите ќе имаат големо изненадување на самиот почеток – нов член на жирито ќе биде Светлана Цеца Ражнатовиќ!

Сигурни сме дека одличната музичка кариера, искуството и знаењето на Цеца ќе биде ветер во грб на учесниците во оваа конкурентна шоу програма. Нејзиното присуство во жирито ќе донесе нова енергија во која ќе уживаат и гледачите и учесниците, а шоуто „Sвездите на гранд“ ќе се гледа повеќе од кога било.

Покрај оваа одлична вест како дел од стручното жири, подготвивме повеќе новини за гледачите бидејќи добро познатата сценографија ќе се промени и влегуваме во новата сезона со визуелен идентитет што одговара на најгледаната шоу програма од сите светски стандарди.

Продукциското жири сепак ќе биде составено од Саша Поповиќ како претседател, Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили, додека Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Вики Миjковиќ, Драган Стојковиќ Босанац и Ѓорѓе Давид и оваа сезона ќе седнат на столчињата на стручното жири.

Благодарни сме на актуелната членка на жирито, Јелена Карлеуша, за нејзината долгогодишна соработка на овој проект и се што направи за учесниците, а Гранд продукција останува куќата во која Јелена е секогаш добредојдена “.