недела, 31. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

За помалку од 24 часа половина милион прегледи, Саша Ковачевиќ објави нова песна

За помалку од 24 часа половина милион прегледи, Саша Ковачевиќ објави нова песна

Срскиот пејач, Саша Ковачевиќ, е еден од уметниците кои настапија пред зградата на општина Белград, акција наречена „Белград победува“ и приреди концерт за сите љубители на баладата.

Последната песна кој Ковачевиќ ја објави е нешто пред повеќе од една година. Песната „Преварена“ во моментов има 32 милиони прегледи, а за многу краток период стана вистински хит.

Кога пред 15 години за прв пат ја објави песната „Једина си вредела“, многу луѓе се сомневаа во неговиот успех, бидејќи како што велеа Саша Ковачевиќ се определил да пее поп-балади.

Меѓутоа, Саша денес е еден од најпопуларните пејачи во регионот и каде и да оди ги полни салите.

Тој вчера на своите обожаватели им ја престави својата нова песна и видео запис за истата која, а таа се вика „Пантера“.

Саша Ковачевиќ најави 4 нови песни и 4 видео записи, а сите ги снимил во Домениканската Република.

 

Коронавирус