среда, 27. март 2019. Вести денес: 0
home Музика

За овој настап зборува цела Европа: Вакво нешто првпат се гледа на сцената (ВИДЕО)

За овој настап зборува цела Европа: Вакво нешто првпат се гледа на сцената (ВИДЕО)

Учесниците на овогодинешната Евровизија даваат се од себе да заинтригираат публиката како со интересна песна така и со изведувањето на истата, така и со повпечатлив настан.

Имено, во текот на изведувањето на песната „Higher Ground“, настапот кој дава дел на викингшката традиција, го испрати појава на снег, а овој специјален ефект остави силен впечаток врз публиката во Португалија, па 32-годишниот дански пејач го испратија со громогласен аплауз.