среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 171
home Музика

Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Еден од омилените пејачи на македонската публика, раперот Раде Врчаковски – Врчак по се изгледа наскоро ќе го видиме повторно на музичката сцена.

Тој вчера преку неговиот профил на „Фејсбук“ објави дека по завршувањето на корона-кризата ќе ја изненади публиката со нешто ново.

Врчак откри дека за новиот материјал соработувал со менаџерот на светски познатиот Бруно Марс.

Погледнете што напиша познатиот рапер:

Инаку Врчак пред да се повлече пред неколку години од музичката сцена, беше еден од најпопуларните и најбарани музичари.

Коронавирус