недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Музика

Во петок ќе ја чуеме нашата песна за „Евровизија 2019“

Во петок ќе ја чуеме нашата песна за „Евровизија 2019“

Евровизиската песна „Proud“ на македонската претставничка на годинашното издание на Евровизија во Израел, Тамара Тодевска, ќе биде промовирана во централниот дневник на Македонската радио телевизија в петок, на 8 март, од 19:30 часот, информираат од МРТ.

Музиката е авторско дело на Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров, а текстот го напишаа Коста Петров и Сања Поповска.

На сцената во Тел Авив, Тамара ќе настапи во втората полуфинална фестивалска вечер на 16 мај.

Коронавирус