четврток, 13. август 2020. Вести денес: 135
home Музика

Вистински талент: Погледнете ги најдобрите настапи на прерано починатата Наја Ривера во „Гли“

Вистински талент: Погледнете ги најдобрите настапи на прерано починатата Наја Ривера во „Гли“

Наја Ривера, позната како Сантана Лопез во средношколската музичка серија „Гли“ покажа дека има вистински талент, што дури и завидуваше колешката Лија Мишел.

Тие две глумеа ривали- но се збореше дека дури и во приватниот живот не се сакаа воопшто.

Наја Ривера, за жал, неодамна го загуби животот кога се удави во езерото „Пиру“ во Калифорнија, кога заедно со синот испливале до средината на езерото. Ривера успеа да го спаси синот, но за жал по шест дена, нејзиното тело беше повлечено од длабочините на езерото.

Да и оддадеме почит на неодамно-починатата ѕвезда со тоа што ќе и ги преслушаме најдобрите настапи во серијата „Гли“.

Слушнете и уживајте:

Коронавирус