вторник, 2. март 2021. Вести денес: 30
home Музика

ВИКИ МИЉКОВИЌ СНИМИ ДУЕТ СО ОВАА ПЕЈАЧКА – никој не очекуваше ваков спој

ВИКИ МИЉКОВИЌ СНИМИ ДУЕТ СО ОВАА ПЕЈАЧКА – никој не очекуваше ваков спој

Член на жирито на „Звездите на Гранд“, Виолета Вики Миjковиќ, сними дуетска песна со нејзината колешка Сузана Јовановиќ.

Пејачката, која има десетици хитови зад себе, планира да го претстави својот нов албум во следниот месец, единаесетти по ред. Меѓу другото, на него ќе има дует со колешката со кого се познава повеќе од две децении.

– Во времето кога Вики го подготвуваше албумот, таа честопати се слушаше со Сузана и зборуваше за песните што ги правеше. Тие сфатија дека има одлична дуетска песна што тие двете можат да ја пеат заедно. Им се допадна идејата, па се согласија да снимаат песна заедно во студиото. Наскоро сфатија дека имаат одлична работа и со нетрпение го чекаа моментот да го претстават тоа пред публиката, вели извор близок до пејачите.

Инаку, Вики го објави својот последен албум „Овде се не плаче“ во 2009 година, а од тој албум се издвојуваа песните „Иду ми иду“, „Доџавола све“, „Еј ко то пита“, кои со текот на времето станаа големи хитови .

Коронавирус