вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 165
home Музика

„Вие сте ШАМПИОНИ“: Легендарните „Квинс“ им посветија преработка на здравствените работници и пациентите (ВИДЕО)

„Вие сте ШАМПИОНИ“: Легендарните „Квинс“ им посветија преработка на здравствените работници и пациентите (ВИДЕО)

Легендарните „Квин“, Брајан Меј и Роџер Тејлор, со нивниот нов вокал Адам Ламберт, култниот хит  “We Are The Champions”, го преработија и сега е насловен како „You Are The Champions“.

Го посветија на здравствените работници ширум светот, кои речиси четири месеци спасуваат човечки животи, пациенти со најтешки симптоми заразени со коронавирусот.

Најавија дека сите приходи од песната ќе одат во Фондот за солидарност.

Коронавирус