четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Музика

ВИДЕО: Жирито полуде по 15 годишното девојче, нејзиниот глас ги воодушеви сите

ВИДЕО: Жирито полуде по 15 годишното девојче, нејзиниот глас ги воодушеви сите

Петнаесет годишната Макејла Филипс ги воодушеви присутните во салата и членовите на жирито на аудицијата во шоуто „Америка има талент“.

Малата девојка  своите неверојатни гласовни можности ги претстави преку песната „Warrior“ на Деми Ловато.

Жирито беше позитивно изненадено од нејзината изведба, а ова девојче очигледно и „падна во око“ на Хајди Клум која се одлучи да го стисне златното копче и на Филипс да и обезбеди директен пласман во настапите во живо.