вторник, 28. март 2023. Вести денес: 112
home Музика

ВИДЕО: Внукот на Тоше во Лондон ја сними својата прва соло песна

ВИДЕО: Внукот на Тоше во Лондон ја сними својата прва соло песна

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески ја сними својата прва соло песна во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон.

Песната се вика „We are blood“ и Кристијан ќе ја изеде на концертот во чест на Тоше кој ќе се одржи на втори ноември во арена Борис „Трајковски“.

Кристијан денеска објави дел од спотот на својот Фејсбук профил.

 

loading...