четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 129
home Музика

ВИДЕО: Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата најнова песна

ВИДЕО: Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата најнова песна

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“.

Кристијан песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.