понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 38
home Музика

ВИДЕО: Таско го запали Дукатито и собра 100.000 за 24 часа

ВИДЕО: Таско го запали Дукатито и собра 100.000 за 24 часа

Луксузни автомобили, мотор, убави девојки се само дел од новиот видео запис „Дукати“ на Таско.

Вчера тој ја промовираше својата нова песна наречена „Дукати“ и за само 24 часа успеа да собере 100.000 прегледи.

Песната е во брз стил, а Таско заедно со 2Бона и Слаткар успеаа за краток временски период да направат бум на македонската естрада, а доказ за тоа се полните дискотеки на нивните настапи ширум Македонија.

Коронавирус