четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 177
home Музика

ВИДЕО: Српскиот заводник со нова балада ќе ги израдува фановите

ВИДЕО: Српскиот заводник со нова балада ќе ги израдува фановите

Српскиот пејач и заводник Саша Ковачевиќ утре ќе ја промовира својата нова песна насловена како „Лажу те љубави“.

Ковачевиќ вчера на својот Инстаграм и Фејсбук профил објави само дел од текстот па така фановите со нетрпение ја очекуват неговата нова песна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

Пејачот пред само два дена исто така на социјалните мрежи објави фотографија со која ги збуни фановите.

Саша објави фотографија со девојка под која напиша „Сад је касно да ти кажем волим те“, па збунетите фанови не почекаа и веднаш помислија дека тој се уште жали по некоја своја поранешна девојка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

Но, имаше и такви кои веднаш сфатија дека се работи за нова песна на пејачот.

Ковачевиќ утре околу 18 часот ќе ја промовира новата песна па така и ние едвај чекаме да слушнеме за што се работи.

Коронавирус