петок, 16. април 2021. Вести денес: 27
home Музика

ВИДЕО: Србија ги има Раста и Клинац, ние го имаме Давид – слушнете ја неговата нова песна

ВИДЕО: Србија ги има Раста и Клинац, ние го имаме Давид – слушнете ја неговата нова песна

Се разбира и за оваа нова песна, Давид сними видеоспот кој е во режија на одличниот Владислав Гавриловски.

Трета негова песна и повторно на српски јазик, но Давид ветува дека следната на која веќе се работи ќе биде на мајчин јазик.

– Навистина вложивме доста труд во овој проект за да го добиеме тоа што го замисливме со мојата екипа. Нема да бидам скромен и ќе кажам дека се надминавме и поради тоа сум премногу благодарен на Темелко. Реакциите кои веќе ги добивам за новата песна се повеќе од одлични и ме мотивираат да продолжам да создавам нови песни. Инаку да, новата песна на која веќе се работи ќе биде на македонски јазик – вели младиот Давид.

Тој вели дека му одговааат споредбите со српската ѕвезда, но сепак двајцата имаат различни стилови.

– Ми одговараат споредбите со Раста, но јас ова што го правам е поразлично од неговата музика и целта ми е да оставам свој печат – ни изјави Михајлов.

Погледнете го спотот:

Коронавирус