четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Музика

ВИДЕО: Спотот убав, текстот уште поубав, Саша Ковачевиќ ја објави својата нова песна

ВИДЕО: Спотот убав, текстот уште поубав, Саша Ковачевиќ ја објави својата нова песна

Српскиот пејач и шармер, Саша Ковачевиќ, вчера ја објави својата нова песна и видео запис за истата насловена како „Лажу те љубави“.

Спотот кој сите го оценија како вистинска сцена од филм, а за истиот доби само позитивни коментари.

За се да биде совршено, Ковачевиќ имаше и поддршка од актерката Ана Томовиќ.

Како до сега, така и за овој спот и песна, продукцијата беше дело на неговиот брат Раде Ковачевиќ, а за филмските сцени задолжени беа Марин и Андреј, луѓе со кои Саша долги години соработува.

Под текстот се потпишува Драган Брајовиќ – Браја.

Како што објавивме, Саша Ковачевиќ пред само неколку дена ја најави оваа песна, а дека станува збор за балада, напиша во описот на фотографијата.

– …sad je kasno da ti kažem volim te! A koliko ste vi puta zakasnili nekome da kažete da ga volite?! – upitao je pevač i sve zbunio objavom, напиша Ковачевич.

Коронавирус