четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Музика

ВИДЕО: Со „Јаве или сон“ Ареа го најави новиот албум

ВИДЕО: Со „Јаве или сон“ Ареа го најави новиот албум

„Јаве или сон“ е новата песна која ја промовираше групата Ареа.

Видео записот за оваа песна го режираше, снимаше и монтираше Александар Ристовски.

Снимањето се одвиваше на локација старо училиште во село Кучково, Скопско, а во снимањето учествуваа и голем број на нивни пријатели како статисти.

Од Ареа истакнуваат дека песната е дел од нивниот нов албум кој ќе биде промовиран деновиве.

Коронавирус