среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 162
home Музика

ВИДЕО: Слушнете ја целата насловна песна за најновиот „Џејмс Бонд“

ВИДЕО: Слушнете ја целата насловна песна за најновиот „Џејмс Бонд“

Били Ајлиш е автор и изведувач на нумерата која го следи новиот филм за Џејмс Бонд. Таа е најмладиот изведувач кој некогаш снимил песна за најпознатиот светски таен агент.

Песната за „No Time to Die“ ја напишала со постариот брат Финес.

– Лудо е да бидеш дел од ова на кој било начин. „Џејмс Бонд“ е најслатката филмска франшиза која постоела. Сè уште сум во шок – рекла Били.

Коронавирус