петок, 16. април 2021. Вести денес: 24
home Музика

ВИДЕО: Слушнете го новиот хит на Ареа, „Те спомнувам“

ВИДЕО: Слушнете го новиот хит на Ареа, „Те спомнувам“

Групата „Ареа“ ја претставува новата песна насловена „Те спомнувам“.

Песната е целосно авторско дело на Ареа со текст, музика, аранжман и продукција.

-Спотот е сниман на неколку локации во нашиот роден град Гостивар и тоа во Градскиот парк, Домот на културата и рок-барот Пинк Флојд, под режисерската палка на Кристијан Шемко, велат од групата.

Младите артисти кои го разубавија спотот и му дадоа посебна ведрина се: Ана, Маги, Лејла, Теодора, Виктор, Росица, Ема и Војкан.

Коронавирус