среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Музика

ВИДЕО: Пеат боженствено, изгледаат светски, Филип и Симона со карантински дует

ВИДЕО: Пеат боженствено, изгледаат светски, Филип и Симона со карантински дует

Една од најубавите пејачки во Македонија и кршачот на женските срца, Симона Поповска и Филип Пешевски вчера ја израдуваа македонската публика со нивниот дует, препејувајќија песната „Nobody but you“.

Прекрасните гласови на Симона и Филип кога ќе се спојат не може, а да не биде прекрасно.

Уживајте во нивната изведба:

Парламентарни избори 2020