среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Музика

ВИДЕО: Ова е подарокот од Здравко Чолиќ за сите заљубени

ВИДЕО: Ова е подарокот од Здравко Чолиќ за сите заљубени

Здравко Чолиќ ги израдува обожавателите на Денот на вљубените. 66-годишниот пејач го објави спотот за новата песна „Kuća puna naroda“.

Видеозаписот е снимен во Дубровник и го претставува враќање на босанско-српскиот музичар во градот на изгубената љубов.

Покрај Здравко, во спотот се појавува и манекенката Тијана Саренац.

-Оваа песна за која текстот го напиша Џибони, а е наша прва соработка, асоцира на мене, на мојот отворен дух и алтруистички пристап кон луѓето. Со својот глас сакам да допрам до луѓето. Самиот текст кажува: „Животе мој, подари ми глас, со песните да ве прегрнам вас“, вели Чола за новата песна.

Коронавирус