сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 96
home Музика

ВИДЕО: Ова е песната со која Италија победи на Евровизија

ВИДЕО: Ова е песната со која Италија победи на Евровизија

Италијанската група „Манескин“, со песната „Zitti e buoni“ (Тивко и добро) е победник на годинешново 65. издание на Евровизија, што се одржа во Ротердам, Холандија.

Тие освоија 524 гласови од жирито и од публиката, а Италијанците важеа за фаворит уште на стартот на Евровизија.

Локални избори 2021