понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Музика

ВИДЕО: Ова е песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

ВИДЕО: Ова е песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Денеска беше промовирана песната која ќе ја преставува нашата земја на овогодинашното издание на песна за Евровизија 2020 година што ќе се одржи во Ротердам, Холандија.

Васил Гавранлиев со песната “YOU”, ќе ја преставува нашата земја. Ќе пее во првата полуфинална вечер на 12. мај под редно место број 5.

Финалето ќе биде на 16. мај.

Коронавирус