четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Музика

ВИДЕО: Лозано повторно блесна, слушнете ја „Вардаре“

ВИДЕО: Лозано повторно блесна, слушнете ја „Вардаре“

„Вардаре“ е насловот на новата песна на нашиот Влатко Лозаноски – Лозано, кој по подолга пауза поради коронавирус пандемијата објави несомнено нов хит.

Креатори на ова дело одново е братско – сестринскиот авторски тандемот Лазар и Магдалена Цветковски, додека пак режисер на видеото е Даниел Јовески, кој и овојпат направи приказна која ќе допре до секој од вас.

Инаку во овој најнов проект на Лозано учествуваа и работеа повеќе од дваесет луѓе, а меѓу нив се актерите Емилија Мицевска Трајковиќ, Горан Глигориески, Марко Богдановски и Сања Јаневски, а тука беа и нивните помлади колеги од актерската школа на Весна Петрушевска – Бејби.

„Вардаре“ е дел од проектот „Километри“ на Лозано.

Коронавирус