сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 15
home Музика

ВИДЕО: Ќе ве освои на прво слушање, Каролина Гочева ја претстави „Идила“

ВИДЕО: Ќе ве освои на прво слушање, Каролина Гочева ја претстави „Идила“

Македонската поп-ѕвезда Каролина Гочева пред повеќе од една недела најави дека ќе ги почести обожавателите со нова песна насловена „Идила“.

Каролина вчера и официјално ја објави новата песна на својата фејсбук-профил.

„Идила“ е прва од единаесетте песни – преработки што ќе се најдат на новиот албум, кој, според најавите ќе биде достапен наесен.

-Избравме и преработивме 11 од најубавите македонски евергрини од 50ти, 60ти, 70ти години- златната ера на македонската музика, потпишани од некои од нашите најмаркантни автори Драган Ѓаконовски Шпато, Димитар Масевски, Тодор Бојаџиев, Љубомир Бранѓолица…, вели Каролина.

Каролина соопшти дека проектот го работела скоро две години заедно со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски.

ФБ: Каролина Гочева/Стефан Рајхл

Коронавирус