вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 86
home Музика

ВИДЕО: Цело студио занеме откако Кинез запеа на српски

ВИДЕО: Цело студио занеме откако Кинез запеа на српски

Цело студио занеме откако млад Кинез, облечен во традиционална облекаво српска емисија „Жикина шареница“ запеа песна на српски.

Уште поголем шок следело дека песната „Пукни зоро“ ја пее некој кој што многу потсетува на Јужнокорејскиот лидер КимЏонг Ун.

Слушнете како звучи тоа:

Коронавирус