недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 56
home Музика

ВИДЕО: Антонија Гиговска растури и влезе во суперфиналето

ВИДЕО: Антонија Гиговска растури и влезе во суперфиналето

Македонската пејачка Антониа Гиговска вчера се избори за место во суперфиналето на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички ол старс“. По одличните критики и зведба на „Полско цвеќе“, вчера Гиговска повторно избра песна од Тоше.

Еве како звучи нејзината верзија на „Тајно моја“: