недела, 5. јули 2020. Вести денес: 6
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Музика

ВАКА ЗВУЧИ МАКЕДОНСКА ПЕСНА: Мартин и Стефан уште еднаш ги разбудија сите емоции во Македонците (ВИДЕО)

ВАКА ЗВУЧИ МАКЕДОНСКА ПЕСНА: Мартин и Стефан уште еднаш ги разбудија сите емоции во Македонците (ВИДЕО)

Стефан и Мартин, браќата од „Некст тајм“ со уште една преработка ги разбудија сите емоции кај Македонците.

„Нешто ќе те питам бабо“ е насловот на старата македонска песна која денес доби нова верзија.

На промоцијата во преполниот Драмски театар сите скандираа „Македонија, Македонија“.

Во исчекување на оригиналното видео, погледнете дел од промоцијата.

Не се потребни многу зборови, уживајте во прекрасната македонска песна:

Парламентарни избори 2020