недела, 31. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Уште еден Кајмакоски: Даниел добива конкуренција, братот пропеа

Уште еден Кајмакоски: Даниел добива конкуренција, братот пропеа

Се чини дека нашиот Даниел Кајмакоски добива конкуренција.Неговиот помлад брат Филип има желба да заплови во музичките води.Тој на социјалните мрежи објави видео како го пее хитот на Петар Грашо „Ако те питају“ и се чини дека има талент.

 

 

View this post on Instagram

 

ako te pitaju – petar graso 😁 #akotepitaju @petargrasoofficial @dobarglas #sing #guitar #hopeyouguyslikeit 😎

A post shared by Filip Kajmakoski (@filip_kajmakoski) on

Коронавирус