четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Музика

Украинскиот коментатор плачеше по победата во импровизираната скривница – емоциите го надвладеаја додека беше сам во четири ѕида (ВИДЕО)

Украинскиот коментатор плачеше по победата во импровизираната скривница – емоциите го надвладеаја додека беше сам во четири ѕида (ВИДЕО)

Екипата на украинската телевизија направила импровизирано студио во скривницата за преносите од Торино, а Мирошченко добро се снашол без оглед на околностите.

Големата победа на Украина на Евровизија беше проследена со посебно внимание во Украина.

Тамошната државна телевизија го емитуваше натпреварот, кој го коментираше Тимур Мирошченко, кој се наоѓаше во засолниште од кое коментираше што се случува на сцената во Торино.

Кога беше објавено дека публиката на Украина ѝ дала неверојатни 439 поени и дека победила на Евровизија, Мирошченко не можеше да ја сокрие радоста. На TikTok се појави снимка од неговата реакција и јасно е дека бил во транс од среќа што Украина добила таква поддршка од Европа.

Екипата на украинската телевизија направила импровизирано студио во скривницата за преносите од Торино, а Мирошченко добро се снашол без оглед на околностите.

@eurovision.by.kseniia That’s how all Ukrainians felt today😭 #ukraine #eurovision2022 #eurovision #saveukraine #supportukraine #kalushorchestra ♬ Stefania (Kalush Orchestra) – KALUSH

Коронавирус