петок, 20. мај 2022. Вести денес: 60
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Музика

Тијана за само 26 гласа не успеа да победи во ТЛЗП

Тијана за само 26 гласа не успеа да победи во ТЛЗП

Српскиот пејач Стеван Анѓелковиќ е победник во четвртата сезона на шоуто Твоето лице звучи познато.

Тој освои само 26 гласа повеќе од Тијана која беше втора.

Стеван во финалето го имитираше Елвис Присли и возбуден од победата се заблагодари на семејството.

Парите од победата, 25.000 евра рече ќе ги подари на децата болни од рак.

Коронавирус