вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 187
home Музика

Тарабунов ја објави „Безвременска“ – сигурно ќе ви се допадне (ВИДЕО)

Тарабунов ја објави „Безвременска“ – сигурно ќе ви се допадне (ВИДЕО)

Александар Тарабунов со прекрасна нова песна ги изненади своите фанови. Нејзиниот наслов е „Безвременска“.

Освен со неговиот прекрасен вокал, Тарабунов даде огромен придонес за оваа песна да испадне вистински погодок.

Имено, тој е автор на музиката и аранжманот, а учествувал и во пишување на текстот заедно со Зоран Зонде Стојановски.

Коронавирус