четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 0
home Музика

Тамара пред настапот откри што значи бројот 8- на овие зборови ќе се радува цела држава!

Тамара пред настапот откри што значи бројот 8- на овие зборови ќе се радува цела држава!

По цели шест години, Тамара успеа да ја пласира Македонија во финалната вечер на Евровизија со што ова е прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување  и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми, пренесува Женски Магазин.

–Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи дека сум бесконечно среќна со целиот мој тим, изјави Тамара од Тел Авив за Женски Магазин.