понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Тамара избрана меѓу петте најлошо облечени на Евровизија

Тамара избрана меѓу петте најлошо облечени на Евровизија

Наградата „Барбара Декс“ за најлошо облечен претставник на обогодинешната „Евровизија“ ја доби претставникот на Португалија, Конан Осирис.

Според гласовите на публиката, кои се собираат една недела по завршувањето на натпреварот, на петтото место се најде и македонската претставничка. Тамара беше облечена во креација од Александар Ношпал.

Лани, наградата ја доби токму Македонија и групата „Ај кју“.

Коронавирус