сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Музика

Талентираниот Ристе со емотивна изведба на песната на Тоше Проески (ВИДЕО)

Талентираниот Ристе со емотивна изведба на песната на Тоше Проески (ВИДЕО)

Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ристе Ристески ги изненади своите фанови со нови музички видеа кои ги снима во домашна атмосфера.

Прва песна која ја отпеа во низата е „Као у сну“ од Тони Цетински, па продолжи со големиот хит „Место на злосторот“ од нашата непреболена легенда Тоше Проески, но доколку го следите неговиот Инстаграм профил многу наскоро ќе слушнете уште неколку големи хитови во негова изведба.

Што се однесува до авторскиот материјал, Ристески веќе има готови студиски песни на македонски и српски јазик чие објавување беше одложено поради светската пандемија предизвикана од новиот корона-вирус.

Во продолжение уживајте неговата емотивна изведба на песната „Место на злосторот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riste Risteski (@riste_risteski)

Коронавирус