сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 0
home Музика

Талентираниот битолчанец со одлична изведба на една од најубавите балади во светот (ВИДЕО)

Талентираниот битолчанец со одлична изведба на една од најубавите балади во светот (ВИДЕО)

Младиот Мартин Стефановски од Битола својата љубов кон музиката ја покажа уште од рана возраст, а неговиот талент дојде до израз и на учествата на меѓународниот фестивал „Тра-ла-ла“, како и неговите учества на многу фестивали ширум светот -Ерменија, Бугарија, Србија и во шоуто „Неки нови клинци“.

Вклучувајќи го и делот на сите добиени благодарници, пофалници и награди за постигнатиот успех.

Мартин сега ја сними веќе својата трета преработка на хитот „All of Me“ од познатата светска ѕвезда John Legend.

Стефановски одлично ја долови емоцијата на оваа балада. Изведбата на „All of Me“ како изгледа и звучи сето тоа дознајте во продолжение.

Уживајте!

Коронавирус