понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Тајзи гори во новите песна и спот (ВИДЕО)

Тајзи гори во новите песна и спот (ВИДЕО)

„Гори“  е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција на Раста.

Музиката  и текстот се  на Тајзи, а аранжманот и мастерот на Лазар Цветковски.

Спотот е во режија на Даниел Јовески.

Коронавирус