недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 10
home Музика

„Тајфата“ со љубовна балада им го честита 8-ми Март на дамите (ВИДЕО)

„Тајфата“ со љубовна балада им го честита 8-ми Март на дамите (ВИДЕО)

Музичкиот бенд “Тајфата” на својот јутјуб канал ја промовираше новата песна и видео запис за својот најнов производ “Љубов без крај”.

Песната е балада и според вокалот на бендот Владимир Богески целта на денешното објавување на истата е да им го честитаат празникот 8-ми Март на сите припаднички на понежниот пол, согласно можностите кои што ги има во оваа ковид пандемија.

-Денес премиерно ја објавуваме нашата нова балада “Љубов без крај” која што е снимена во студиото ” Р мјузик студиo – Рубин Димкоски”, а додека за видео записот се изработен од продукција, Тајфата заедно со Фан продакшн-Зоран Пилата. Симболично го одбравме 8-ми Март со цел да им го честитаме празникот на припадничките на понежниот пол за време на оваа пандемија, рече Богески.

Музиката е на Владимир Богески, текстот е на Сара Пројковска, аранжманот е на Рубин Димкоски и Владимир Богески.

Вокал: Владимир Богески, бек вокали Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска, звуците на пиано ги отсвири  Александар Тренчовски, а саксафонот е во изведба на маестро Живко Чиртоски и гитара Рубин Димкоски.

Во продолжение да ја слушнеме одличната балада на “Тајфата“:

Коронавирус