понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 29
home Музика

Таа ги откачила нив: Карлеуша откри зошто нема да биде дел од „Ѕвездите на Гранд“

Таа ги откачила нив: Карлеуша откри зошто нема да биде дел од „Ѕвездите на Гранд“

Јелена Карлеуша откри зошто повеќе не е дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“.

„Драги мои, одлучив дека е време пред новиот албум да се повлечам од натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“ и затоа, на своја иницијатива, уште на 28 јуни оваа година ја известив продукцијата „Гранд“ и го раскинав постоечкиот договор“ – објави Јелена Карлеуша на својот Инистагра профил по веста дека нема веќе да биде дел од жирито на популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Таа појасни дека така одлучила за да може максимално да се посвети на излегувањето и промоцијата на нејзиниот нов албум кој доаѓа.

„Од тогаш до денес имаше обиди да најдеме начин и услови да продолжам со снимањето, меѓутоа не успеавме да се договориме“, напиша Карлеуша и порача на крај: „Кои се новите членови и како ќе изгледа натпреварувањето, не ме интересира. Им ја посакувам целата среќа“.

Oд продукцијата „Гранд“ денеска соопштија дека на нејзино место во жирито ќе биде пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Коронавирус