четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Музика

Таа е светски позната пејачка, а кога ја испеа македонската „Ја излези Ѓурго“ ги остави сите без зборови (ВИДЕО)

Таа е светски позната пејачка, а кога ја испеа македонската „Ја излези Ѓурго“ ги остави сите без зборови (ВИДЕО)

Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња љубав“ во пулска Арена ја испеја познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

На видеото проследете го настапот на Медунјанин во познатата хрватска Арена.

-Како да опишам… Прекрасно, емотивно, суптилно, мелодично… Измамува насмевка од усните, така мило, убаво, божествено, меко како свила, гласи еден од коментарите за изведбата на Медунјанин

Коронавирус