петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Музика

Србија успеа да се пласира во финалето на Евровизија

Србија успеа да се пласира во финалето на Евровизија

Девојките од групата „Ураган“, претставничките на Србија успеаја да се пласираат во финалето на „Евровизија“. Ксенија, Сања и Ивана предизвикаа да се вжешти атмосферата во Ротердам. Нивната песна „Локо, локо“ одекна во салата.

Тие на Јутјуб веќе бележат неверојатни резултати. Имено, нивната песна има повеќе прегледи од сите други кои се натпреваруваа во ова полуфинале, и тоа – заедно!

„Ураган“ настапија како деветти по ред и со својата енергија ја фрлија публиката во транс.

Погледнете го нивниот настап:

Коронавирус