понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 13
home Музика

Солзи, неверување и „политика“: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Солзи, неверување и „политика“: Ова се 10-те  финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Ова се 10-те финалисти кои вечерва се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив.

1.Грција

2.Белорусија

3.Србија

4.Кипар

5.Естонија

6.Република Чешка

7.Австралија

8.Исланд

9.Сан Марино

10.Словенија

Македонија годинава ја претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“ која ќе ја видиме во четврток во втората полуфинална вечер.

Коронавирус