среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 88
home Музика

Социјалните мрежи вријат: Еве зошто дијаспората не гласала на Евровизија и еве каде ќе се одржуваше финалето во Скопје (ХИТ ФОТО)

Социјалните мрежи вријат: Еве зошто дијаспората не гласала на Евровизија и еве каде ќе се одржуваше финалето во Скопје (ХИТ ФОТО)

Социјалните мрежи денеска се преполни со фотографии, постови и статуси посветени на одличниот настап на Тамара Тодевска со песната „Proud“.

На социјалните мрежи по разочарувањето од гласовите на публиката започнаа да се вртат илјадници причини за тоа зошто едноставно дијаспората не ја поддржа Тамара, па така дел се шегуваат дека тие вртеле, но било зафатено.

„Од дијаспората велат:

Вртевме, но зафатено беше“

Додека пак други се подготвуваа за Евровизија потсмевајќи се на немањето на сала за одржување на Евровизија, па одлучила овде да се одржува, погледнете.

Коронавирус