вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Слушнете како звучи „Со маки сум се родила“ во изведба на Каролина во Њујорк (ВИДЕО)

Слушнете како звучи „Со маки сум се родила“ во изведба на Каролина во Њујорк (ВИДЕО)

Каролина Гочева, во придружба на Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, во продавница за пијано на Менхетен во Њујорк, ја испеа песната „Со маки сум се родила“.

Видеото го сподели Бојаџиев на неговиот Фејсбук профил.

Коронавирус