недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 7
home Музика

Слушнете ја песната што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Слушнете ја песната што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Македонскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“, Васил Гарванлиев, сподели видео од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија.

Песната „Here I stand“ е негово авторско дело, а продукцијата и аранжманот се на Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Погледнете и слушнете како изгледа македонскиот претставник на Евровизија.

Коронавирус