петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Музика

Слушнете дел од македонската евровизиска песна (ВИДЕО)

Слушнете дел од македонската евровизиска песна (ВИДЕО)

Македонскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“, Васил Гарванлиев, сподели неколку секунди од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија. „Here I stand“ е негово авторско дело, а продукцијата и аранжманот се на Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Вчера беше споделен само тизер од тоа како ќе звучи евровизиската композиција, а официјалната промоција ќе биде на 11 март. Се работи за сосема поинаква песна од оние кои досега сме ги испраќале. Снимена е со камерен оркестар во Скопје, комбинирана со звуци на пијано снимени во Торонто и пратечки вокали снимени во Чикаго.

Слушнете дел од „Here I stand“:

Коронавирус